בעבודתי כמנהלת ובעלים של המכון ללימודי רוחניות, לא פעם אני נתקלת בשאלה. “איך את בוחרת את אנשי הרוח האיכותיים?” וכן, עולם הרוח מאוד פרוץ ולכן הבחירה של איש רוח נכון ומתאים, בעל ידע ויכולות גבוהות קשה מאוד.

בתחום הטיפול והיעוץ הרוחני האישי, בחירה נכונה של מטפל או ייעוץ רוחני, היא כמובן המפתח להצלחת הטיפול אך לא רק. בעולם הרוח, אנו מאמינים כי למילים משמעות והשפעה עמוקה על המציאות “חיים ומוות בידי לשון” ולכן, ייעוץ רוחני לא מדוייק יכול לייצר מציאות בעייתית ואף להסית את נשמת האדם מנתיב הנשמה והגורל שלו.

כאשר אנו מגיעות לייעוץ רוחני, אנו בעצם מפקידות בידי הייעוץ את נשמתינו, ולכן חשוב מאוד שזה יהיה ייעוץ אמין, אחראי, ובעל מוסר ואתיקה גבוהים בתחום.

אך האחראיות לא רק נחה על הייעוץ הרוחני אלה גם על המטופלת. מטופלת אשר מחליטה לעבור ייעוץ רוחני, חייבת לברור נכון את איש המקצוע אליו היא הולכת.

איך בוחרים יועץ או מטפל רוחני איכותי? אספתי בשבילכן כמה טיפים:

  1. ביחרו שיטת איבחון ייעוץ רוחני שאתן מתחברות אליה. בעולם הרוח קיימות אין ספור שיטות וכלים לביצוע האבחון, שימו לב לאילו שיטות אתן מתחברות יותר, האם לשיטות הקוגניטיביות כמו: קואוצ’ינג ופסיכולוגיה רוחניות, לשיטות הפרא-מדעיות כמו נומרולוגיה, אבחון בצבע ואסטרולוגיה, שיטות הטיפוליות אנרגיות יותר כמו תטא הילינג, רייקי אקסס בארס. או לתחומים ושיטות אחרות כמו קריאה בכף יד, קלפי טארוט ותקשור ישיר ללא אמצעים. חשוב לזכור כי ייעוץ רוחני מתבסס על האינטואיציה של המייעץ והכלים בהם הוא עושה שימוש הם לצורך החיבור לאינטואיציה והטיפול. כל אלה נעדו כדי לעזור לכן בטיפול, ולכן חשוב לבחור בשיטת ייעוץ רוחנית שמרגישה לכן נכונה ומתחברת למהות שלכן ולצורך אשר הביא אותכן לחיפוש הייעוץ מלכתחילה.
  2. המלצות: אחת הדרכים הטובות והבטוחות ביותר להגיע לייעוץ רוחני טוב ואמין הוא דרך המלצות. ניתן גם לחפש ולקרוא המלצות ברשת.
  3. ללמוד, לקרוא ולחקור: נסו לקרוא על היועץ באינטרנט, לראות סירטונים שלו ביוטיוב, לעקוב אחר הפוסטים שלו בפייסבוק ואם ניתן להשתתף בהרצאה או סדנה שהוא מעביר זה יהיה נהדר!
  4. לבדוק את הוותק, ניסיון וההכשרות המקצועית של הייעוץ הרוחני: נכון, ישנם ייועצים רוחניות חדשים בשוק בעלי עוצמות ויכולות מדהימות!. כמו גם יועצים ומטפלים שלא למדו באופן מוסדר ואת כל התחום קיבלו מלידה וזהו ייעודם בחיים אלה, והם נהדרים! ליועצים צעירים ואיכותיים בדרך כלל ניתן להגיע דרך המלצות או בזכות המוניטין שלהם. יחד עם זאת, ייועץ רוחני בעל הכשרות מקצועיות רבות יותר יהיה בעל ארגז כלים טיפולים רחב ומגוון יותר מה שבדרך כלל יעזרו לו להיות מדוייק יותר בייעוץ ובטיפול. הוותק גם מאפשר את הניסיון וההתנסות מה שיקנה למטפל מהימנות.
  5. בשיחת הטלפון עם הייעוץ הרוחני, שתפו בקצרה את הסיבות בגלל אתן רוצות להגיע לפגישת ייעוץ רוחני, מה הצורכים שלכן ולמה אתן מצפות מהייעוץ ושימו לב לתגובות הייעוץ הרוחני והתחושות שלכן מהשיחה: האם את חשות אמפטיה, כבוד וקבלה מצד היועץ הרוחני? שימו לב אם הייועץ מפזר הבטחות ריקות מתוכן כמו “אני יכול לפתור הכול במפגש אחד” או האם עשה שימוש בהפחדות “אני מרגיש עליך אנרגיות רעות” “את חייבית לקנות את הקמע הזה” וכו’.
  6. חיבור אישי ואינטואיציה – בסוף, לא משנה כמה המלצות, מה הוותק והניסיון של הייועץ הרוחני כבר במילה הראשונה אתן תרגישו אם יש חיבור או אין. שימו לב לתחושת שעולות לכן בזמן השיחה הראשונה עם המטפל אם התחושות לא נעימות לכן כנראה שזה הוא איננו המטפל המתאים לכן!
ייועץ רוחני בדרך כלל מגיע רק לחזק אתכן בלהעביר אליכן למודע דברים שכבר ידעתן אבל לא הצלחתן להביא אותם בכוחות עצמיכן למודע ולמחשה הקוגניטיבית. זיכרו כי אתן היועצות הטובות ביותר של עצמיכן! חיפשו מישהו שיהיה אליכן טוב, יפתח ויקדם אתכן בדרכיכן ואל הייעוד שלכן. התחושה של מציאת הייעוץ הרוחני הנכון היא תחושה של  להגיע הבית!

אולי יעניין אותך לקרוא גם על תקשור עם נשמות והקשר לתקשורת

נכתב על ידי יעל ניסים, מייסדת המכון ללימודי רוחניות