על כל צבעי הקשת – משמעות הצבעים אדום, חום וכתום:

רובנו לא חושבים הרבה על משמעות הצבעים והשפעתם על הבחירות שאנו עושים, אבל אם נעצור לרגע ונחשוב על זה:  כשאתם מחפשים מיונז בסופר ורואים בקבוק בצבע אדום היתם ניגשים עליו? כשאתם מחפשים שוקולד מריר תבחרו שוקולד באריזה לבנה או כהה?

הבחירה באוכל קלה וטבעית לנו מאוד, משמעות הצבעים האוכל באופן מאוד שורשי מתקשר ישר לטעם ולכן הבחירה של מזונות בצבעים שונים מאוד קלה ומובנת לנו.

אבל מה קורה עם בחירות אחרות שאנחנו עושים כמו: ביגוד? צבע הקירות בבית? צבע רכב? האם גם כאן ההחלטה שאנו מקבלים בעלת משמעות עמוקה יותר?
רובינו כל כך רגילים להסתובב בעולם מלא צבע. מבלי לדעת, חלק מהבחירות שלנו מונעות על ידי ההשפעה של צבעים על המוח ועל ההתנהגות שלנו. לרוב אנו לא עוצרים וחושבים מה מסמלים הצבעים שאנו רואים לפינינו והאם הם גורם המשפיע על החלטות שלנו ועל בחירות שלנו.

כל אדם הוא יחיד ומיוחד, ולכן לאנשים שונים חיבור שונה עם כל צבע וצבע, יחד אם זאות משמעות הצבעים זהה בעבור רוב האנושות. הדבר נובע מכך שלצבעים תדר אנרגטי, התדר הינו אחיד ואיננו משתנה. ההשפעה של הצבעים והתדרים שאלה פולטים משתנה בהתאם לאדם ולאנרגיה שלו.

כך נוצר מצב בו אנשים מסויימים נמשכים מאוד לצבעים מסויימים כאשר אנשים אחרים סולדים ונמנעים מאותם הצבעים ממש.

מאמר זה הוא  מאמר שני בסדרת מאמרים בנושאי משמעות הצבעים והשפעתם עלינו, במאמר הזה נסקור בהרחבה את משמעות הצבעים אדום, חום וכתום. אם אתם רוצים להתעמק וללמוד יותר על משמעות הצבעים ולקרוא על כל צבע וצבע אנו מזמינים אתכם להיכנס לעמוד הפייסבוק שלנו ולהתעדכן במאמרים המפורסמים באתר וכן מאמרים נוספים מסידרת מאמרימאמר הבא בסדרה יסקור את הצבעים ירוק, ורוד, כחול וטורקיז.

משמעות הצבעים – מה מסמלים הצבעים השונים:

משמעות הצבע האדום: מה מסמל צבע אדום

 

על התדר אנרגטי של הצבע האדום: תדר הצבע האדום הוא נמוך, זה הוא הצבע בתדר האנרגתי הנמוך ביותר שהעין האנשית יכולה לקלוט.

המילה אדום: בתוך המילה אדום אנו יכולים למצוא את המילים – דם ואדם. מילים אלה מסמלות את משמעות הצבע האדום והקשר שלו למערכות הדם.

צבע אדום בטבע: כוכב הלכת מאדים, פריחה, ציפורים. בבעלי חים וחיות ניתן למצוא את השימוש בצבע האדום על מנת להזהיר על כך שהן רעילות ובכך להרחיק חיות טורפות.

הצבע האדום והתרבות: בתרבויות עתיקות צבע זה היה מקושר לאלי מלחמה.
צבע אדום בכתב, מסמל כיום בדרך כלל ירידות או הפסדים.
תמרורי עצור נעשים בצבע אדום כדי שהם יהיו בולטים לעין האנושית וכן הם מסמלים לנו הזהרה.

על פי משמעות הצבעים ביהדות: הצבע האדום מקושר למידת גבורה ודין צדק. כמו כן, האדום מתקשר לאבן האודם אחת מאבני החושן של הכהן הגדול. זו הייתה האבן הראשונה בטור הראשון ומשוייכת לשבט ראובן.

משמעות הצבעים – הצבע האדום והשפעתו עלינו:

צבע זה מתקשר לתשוקות, ייצרים, מיניות, חיות ואמביציה.
הצבע האדום הינו אחד הצבעים המקושרים לצ’אקרת הבסיס ולכן כל התכונות המקושרות לצ’אקרה זו מקושרות גם לצבע. כתוצאה מכך חיבור חזק עם המציאות, חיבור לחומר וקשר חזק לאדמה מקושרים לצבע זה.

אם ברצונכם לקראו עוד על משמעות הצבע האדום והקשר עם צ’אקרת הבסיס  היכנסו למאמר הקודם שלנו 

מתי לעשות או לא לעשות שימוש בצבע האדום:

צבע אדום הינו גם צבע הכעס ויכול לעורר חוסר שקט וחוסר סבלנות לאנשים אשר אינם מאוזנים ונמצאים “על קוצים”.

צבע זה יעשה טוב למי שמבקש לעורר יצרים או דחף ראשוני לעשיה.

יום בשבוע: ראשון.

משמעות הצבע החום:

על התדר האנרגטי של הצבע החום: חום הינו צבע שהעין מצליחה לזהות אלא אם הוא נמצא בסביבה של רקע בהיר שיאפשר לנו לראותו. חום על גבי רקע של צבעים כהים יראה אדום, כתום או חרדל.

המילה חום: דומה לחום שכן הצבע חום מייצר חמימות.

צבע חום בטבע: אדמה, בוץ, פולי קקאו וקפה וגם זני חיות שונות כמו: דובים, כלבים, נצים, פרפרים וכו’. חום הוא צבעו של גזעי העצים.

משמעות הצבעים -משמעות הצבע החום והשפעתו עלינו:

צבע הזה מתקשר לייציבות, ביטחון וחיבור לאדמה. צבע זה מתקשר גם הוא לצ’אקרת הבסיס בהיבט החומרי יותר, שכן הוא פחות אימפולסיבי מהאדום.

מתי לעשות או לא לעשות שישמוש בצבע החום:

הוא מעולה למי שמרגיש חוסר יציבות וחוסר תמיכה וכן למי שמרגיש צורך בחיבור חזק יותר לקרקע ואדמה.
לאנשים אשר מתקשים להתנסות בדברים חדשים וצריכים אנרגיה שתתדחוף אותם להתקדם צבע זה עלול להחליש את הרצון להתפתחות ולתנועה.

יום בשבוע: ראשון.

משמעות הצבע הכתום: צבע כתום משמעות

על התדר האנרגטי של הצבע הכתום: הצבע הכתום נצא בספקטרום בין הצבע האדום לצבע הצהוב. ואף ניתן ליצור צבע זה משילוב של השניים.

המילה כתום: בעברית המילה כתום נגזרת מילה המילה “כֶּתֶם” שמשמעותה זהב. בשפה האנגלית וספרדית המילה כתום משמשת גם לשמו של הפרי תפוז – Orange  באנגלית ובספרית Naranja

צבע כתום בטבע: צבע בולט במאכלים ופרחים שונים, ניתן למצוא אותו גם על גבי פרפרים וחרקים.

הצבע הכתום והתרבות: צבע זה מייצג את ההינדוהיזם בהודו.
בארץ צבע זה היה מקושר להתנתקות, שכן זה צבעו של דגל המועצה האזורית חוף עזה. את הצבע הכתום ניתן למצאו בדגלים של ערים נוספות בארץ כמו ראשון לציון ונתניה, הצבע מסמל את הפרדסים שהיו בערים אלה.
בעולם ובארץ זהו צבע מקובל לכוחות חילוץ והצלה, פארמדיק בכיר מקבל פס כתום על גבי המדים שלו.
הצבע הכתום נועד גם לשלטי הכוונה וסימון באזורי עבודה.

על פי משמעות הצבעים ביהדות הצבע הכתום מקושר לספירת יסוד.

משמעות הצבעים – משמעות הצבע הכתום והשפעתו עלינו:

צבע מניע לצמיחה ולגדילה, מעורר שמחה, הנאה ועניין בחיים. הצבע הכתום עוזר לחזק את ההערכה העצמית שלנו ולשחרר רגשות של רחמים עצמיים ודיכאון. צבע זה מעודד לסליחה. הוא גם מעורר את היצירתיות והיצריות שלנו.
משמעות הצבע הכתום קשורה לצ’אקרת המין, לכן כדאי ללמוד את תכונות הצ’אקרה על מנת להבין לעומק את תכונות הצבע והשפעתו עלינו.

מתי לעשות או לא לעשות שישמוש בצבע הכתום:

שימוש בצבע הכתום יכול לעזור להניעה לפעולה ולהוציא פרוייקטים לפעול.

כמו גם כשיש צורך לעורר את הדחף המיני וגם את הדחף לאכול. הצבע הכתום יהיה מתאים מאוד לאנשים השקועים ברגשות שלילית, חוסר ביטחון עצמי, דכאון וירידה אנרגטית כללית. שימוש בצבע הכתום יעזור לאנשים אלו להמריץ את האנרגיות בגופם ובחיים ולקבל קצת השראה להתחיל לנוע קדימה.

הצבע הכתום מצוין לשימוש כאשר עושים פעילויות הדורשות זריקת מרץ או השראה כמו: פעילויות גופניות או עבודות הדורשות השראה.

עדיף להימנע משימוש בצבע כתום כאשר יש בעיות אגו, עודף אנרגיה והיפרקטיביות. למרות שהוא מעורר את הדחף המיני לא ממולץ לעשות שימוש בצבע זה בחדרי שינה היות והוא צבע ממריץ, מה שעלול להפריע בשינה רגועה ונינוחה.

יום בשבוע: שני.

על פי טכניקות שונות ניתן ליצור ריפוי בצבעים, אם ברצונכם לקראו עוד על ריפוי בצבעים ו/או טיפול בצבעים מזמנים אתכם להיכנס מאמר שלנו בנושא- ריפוי בצבעים וטיפול בצבעים על פי שיטת מנדלת הצבע