הרואה נחש בחלום ומשמעותו

כמה שמענו על נחשים ומשמעותם בחלומות, למי שעוסק בתחום או אפילו סתם חקר את עניין החלומות יודע כי נחש בחלום הינו מוטיב חוזר וידוע וסמל רב משמעויות.

הרואה נחש בחלום ומה ומשמעותיו: סמל למיניות, סמל לאויבים, סמל לכסף, סמל לבריאות. כל מה שלימדו אותנו עד היום, כל זה ועוד נכון אך לא מדוייק.

כולנו גדלנו בבתים שונים, ובכל בית יש את התרבות ומסורת שלו, שכן בכל תרבות יש את הפירושים האישיים שלה לנחש בחלום, ולכן, אם אנחנו נחפש את משמעות הסמל נחש בחלום לפי הפרשנות העדתית על פניו אנחנו נגלה שינויים בין עדה לעדה ומשמעויות שונות לסימבול נחש בחלום. אבל בפועל, אם ניקח צעד אחד אחורה, למבט רחב יותר, נגלה שכולם מדברים על אותו רעיון.

כאשר מופיע נחש בחלום, הוא מסמל שינוי וטרנספורמציה בחיים. אך כפי שאתם יודעים שינוי יכול להיות מהרבה רבדים או מתחומים שונים. אתם בטח שואלים את עצמכם איך ניתן לזהות היכן יהיה השינוי המדובר?

בכדי לדעת את הכיוון אותנו הנחש מכוון, עלינו לבחון איך הופיע הנחש בחלום ומה הוא עשה:

  1. חלום על נחש במיטה:
   מיטה מסמלת את המצב הזוגי שלנו, כמובן אם מדובר במיטה שלנו, ועל כן נחש במיטה הזוגית ידבר על מיניות וזוגיות ועל שינויים בתחום, הוא יכול לציין שיפור מיני או עליה בחשק המיני אבל הוא יכול גם לציין קושי או בעיה.
  2. חלום על נחש על הגוף:
   כל חלק בגוף מייצג התנהלות מסויימת בחיים, לדוגמא כפות הידיים מסמלות עבודה, ועל כן אם בחולם מופיע נחש ביד, ניתן להבין כי אנו לקראת שינוי בתחום העבודה או הקריירה. נחש על הצוואר יסמל ריפוי או שחרור בתחום הדיבור והתקשורת. נחש בכפות הרגליים יסמל שינוי בכיוון שאליו אנו מכוונים את חיינו ועוד. חשוב גם לשים לב באיזה צד של הגוף הוא מופיע, צד ימין מדבר על דברים מחוצה לנו ללא נגיעה אישית בעוד ששמאל מסמל את הרגשות והעולם הפנימי שלנו.
  3. חלום על נחש יוצא מקיר בבית:
   הבית מסמל את החיים שלנו, אם צץ לנו נחש מתוך קיר בבית הוא מסמל שמשהו עומד להשתחרר ולצאת החוצה ולפרוק עול שאנחנו מסתירים או מחביאים בתוכנו, נכון שזה לא קל לחשוף סוד אבל גם לא פשוט לסחוב אותו אתנו ולכן כדאי לשים לב לסימבול הזה ולבחון את הרגשות שלנו ואת הנקודות המוסתרות מפנינו.
  4. חלום על נחש באוכל:
   האוכל מסמל את הפרנסה שלנו, את המצב הכלכלי, על כן נחש שמגיע בהקשר של אוכל מסמל כי עומד להגיע שינוי במצב הכלכלי שלנו, גם כאן נבדוק בדיוק מה קורה בחלום, חלום אחד יכול לסמל שיפור וחלום אחר יסמל גירעון.
  5. חלום על נחש שבורח:
   נחש שבורח מסמל קושי או בעיה שמגיעה, זה יכול לנבוע ממחשבות ופחדים שמתעצמים אצלנו או אנשים שמאיימים עלינו והטילו כישוף או עין רעה ולכן הנחש בורח מאתנו.

המורכבות של הסמלים בחלומות מחייבת אותנו לא רק לבדוק סמל אחד כמו נחש בחלום, אלא להבין את כל החלום כולו ולנתח את כל הסמלים יחדיו. חלום הוא כמו סיפור שמתחבר למסר אחד גדול וכולל, מסר שנותן לנו הרחבה ומבט אובייקטיבי על תהליכים או אירועים שאנחנו עוברים בחיים. לכן יש לשים לב ולהבין, כי למרות שמלמדים אותנו שלכל סמל יש את המשמעות שלו חשוב מאוד לבדוק גם האם יש משמעות פרטנית נוספת שתלויה בחלום עצמו, רק כך נוכל להבין את המסר המלא שהחלום מביא איתו.

אם גם פגשתם נחש בחלום, ספרו לנו,

אם אתם רוצים ללמוד עוד מזמינות אתכם באהבה להשתתף בקורסים וסדנאות של לימודי פתרון חלומות

ונשמח לשמוע ולעזור
נכתב על ידי יעל צור מורה ומרצה בכירה וראש סגל המורים

הרואה נחש בחלום ומשמעותו
4.4 (87.83%) 23 votes