מדוע קיבלה היונה את הכינוי “יונת שלום” ומה הם המסרים הנוספים אותם היא מביאה אל חיינו?

 

כבר בימי התנך, הוזכרה היונה כחיה הנושאת בשורות טובות עבור בני האדם.

“ותבא אליו היונה לעת ערב והנה עלה זית בפיה, וידע נח כי קלו המים מעל הארץ”
היונה, אשר יצאה מהתיבה לחפש אדמה לצאת אליה מהתיבה, חזרה עם בשורות טובות וכך גם קיבלה את הכינוי הידוע : “יונת שלום”. דמותה עיטרה בתי כנסת בתקופת בית שני וגם את כסאו של שלמה המלך.

 

היונה נחשבת ביהדות לסמל של תמימות בשורות טובות.

גם במצרים ובסוריה נחשבו היונים כמעבירות מסרים מהאלים אל בני האנוש. ואכן גם היום קיים נוהג של שמירה על קיני יונים המקננות במסגדים או בקרבתם.

אצל היוונים, משום ששוייכה לאלה אפרודיטה, נחשבת היונה לסמל פריון, וברומא ההקשר שלה לאלת המזל (פורטונה) הפך אותה לזו שנושאת את תוצאות תחרויות הספורט האולימפיות.

ביפן, נחשבה היונה לרוחו של האל המגן – האצ’ימן, ואכן בתרבויות שונות נחשבת ההמייה של היונה לאישור שכוח עליון נמצא סביבנו ומשגיח עלינו.

היא מסמלת גם את הנשמות שנפרדו מהכאן ועכשיו ועברו הלאה אל העולם שמעבר.

 

אולם מה הם המסרים שמביאה איתה אלינו היונה בנוסף למסר של שלום? ומדוע בימים אלו חשוב להתחבר לאנרגיות שלה?

 

היונה מדברת איתנו על “חזרה הביתה”.

חוש הניווט המפותח שלה, והיכולת שלה לחזור לכל מקום אל ביתה, מזכיר לנו שגם בתוכנו יש את היכולת “למצוא את הדרך הביתה” – גם כאשר אנו מרגישות.ים ש”איבדנו את הדרך שלנו”, הדרך אל המקום שנכון לנו. כל שעלינו לעשות הוא לסמוך על החושים שלנו.

 

בזמן סופות, מתקבצות היונים יחד כדי לשמור על עצמן.

תכונה זו מזכירה לנו שיחד, נוכל לעבור כל סופה וכל צרה שמתרחשת עלינו כל עוד נשאר מגובשים וקרובים זה לזו.

 

היונה מזכירה לנו את הערכים המשפחתיים והמורשת שלנו, את הקודים ההערכיים והמוסריים של החברה בה אנו חיים ושאותם מבקשים מאיתנו ליישם בחיינו.

 

היונה היא סמל לאמהות והזנה עקב היכולת שלהן לייצר חלב ייחודי המשמש להזנת הגוזלים – והיא מזכירה לנו שיש בנו את כל שאנו צריכות.ים כדי לספק את צרכי ילדינו.

 

נמצאים בעימות או מריבה עמוקה יותר עם מישהו משמעותי בחייכם ובזמן שחשבתם על זה הגיעה יונה?

נכון שיש לא מעט יונים בארץ ובכל מקום ניתן להתקל בהן, אולם, אם אתן.ם מהרהרות.ים בויכוח או מריבה כזו או אחרת שהיתה (או עדיין יש לכם) עם בני משפחה, חברים או מישהו אחר בחייכם ויונה מופיעה מולכן.ם, בעצם היותה חיה המסמלת שלום, ניתן לראות בכך אישור לכך שדברים הולכים להסתדר ובשורות טובות יגיעו לגבי זה בקרוב.

 

אז בפעם הבאה שמגיעה יונה אליכן.ם, הודו לה על המסרים הנפלאים שהיא מביאה איתה, פזרו לה מעט פרורי לחם (או עוגיות הן ממש לא בררניות) ובקשו ממנה להביא איתה תמיד בשורות טובות של שלווה, אהבה ואחדות אל חייכן.ם וחיי הסובבים אתכם.

 

נכתב ע”י: אורנה רבין-עובדיה מנחת סדנאות רוחניות ומיסטיקה במכון ללימודי רוחניות, מורה לאקסס בארס, מטפלת אנרגטית ומתקשרת.