רייקי - שיטת טיפול אנרגטי | המכון ללימודי רוחניות מעשית

המילה רייקי מורכבת משתי מילים שונות: המילה ריי שמשמעותה ידע ותודעה אוניברסלית, והמילה קי\צ’י שמשמעותה אנרגיית החיים. כך, הרייקי משקף את אנרגיית חיים אוניברסלית לריפוי, טיפול והעצמה.

איך עובד טיפול אנרגטי בשיטת רייקי?

טיפול אנרגטי רייקי נעשה על ידי עברת אנרגיה באמצעות מנחי ידיים שונים על גבי גופו של המטופל.
את הטיפול הארגטי באמצעות אנרגית הרייקי ניתן לבצע עם או בלי מגע, בחירה הנתונה בידי המטופל כמובן. שכן זהו אחד היתרונות בטיפול לפי השיטה, עבור אנשים שלא מורגלים, אוהבים או מסוגלים לחוות מגע.

בעוד ששיטות ריפוי אחרות דורשות שלבים של אבחון ומטפלות נקודתית בבעיה בריאותית או בבעיה בנפש שלנו, טיפול אנרגטי בשיטת הרייקי איננו זקוק לשלב האבחון.
אנרגיית הרייקי, הינה אנרגיה חכמה היודעת לנתב את עצמה על מנת לשחרר חסימות מהגוף הפיזי ולהטעינו מחדש באנרגיות ריפוי והעצמה.
טיפול הרייקי הינו טיפול הוליסטי. כשאנו מאוזנים מבחינה רגשית, פיזית ואנרגטית, מערכת החיסון שלנו עובדת בצורה תקינה, אנו שלווים יותר, בריאים יותר בגופינו ותודעתינו ומאפשרים לחיינו לזרום באופן טבעי ובריא.
הטיפול מלווה בשיחה מקדימה ושיחה בתום הטיפול, על מנת ללמוד על מצבו של המטופל ולאפשר לו לשתף באם ירצה מחוויות הטיפול והתהליך שהוא עובר.

טיפול הרייקי אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי קונבנציונלי, אך עם זאת מאוד ממולץ כטיפול אלטרנטיבי תומך, מסייע, שכן השילוב של רפוא משלימה וטיפול קונווצינלי מאפשר טיפול מעמיק יותר.

רייקי
רייקי ביפן

רייקי – ההיסטוריה על קצה המזלג

הטיפול האנרגטי רייקי, הגיע אל העולם המערבי מיפן. מחייה הרייקי במאה ה-19 היה ד”ר מיקאו אוסואי, הגרנד מאסטר הראשון.

ישנם מקורות המעידים כי את שיטת הטיפול האנרגטי רייקי הביאו לעלום הטיבטים, שיטה זו נשמרה שנים רבות בסוד ובכתבים עתיקים שלהם.

את השיטה חשפה לעולם החדש מטופלת בשם הוואיו טאקטה אשר טופלה לקתה בבעיות בריאות ונפש חמורות והבריאה לחלוטין מהמחלות בזכות טיפול הרייקי. לאור ההצלחה החליטה הוואיו כי צריך להביא את השיטה למערב. לאחר שהוכשרה בעצמה כמאסטרית ברייקי הוואיו התחילה להכשיר מורים ומטפלים בכל רחבי העולם. לאור הצלחת הטיפול, למדה רייקי בעצמה ולאחר שהוכשרה כרייקי מאסטרית, החלה הוואיו להכשיר מורים ומטפלים בכל רחבי העולם.

הטיפול בגופים השונים על פי שיטת הרייקי:

לימודי הרייקי מתחלקים ל-3 שלבים כאשר מי מסיים את לימודי 3 השלבים נחשב למומחה לרייקי – מסטאר ברייקי ויכול להעניק טיפול גבוה יותר.
לפני שנתחיל לדבר על- 3 הדרגות של הרייקי, נסביר את הגופים השונים עליהם ניתן לעבוד בעזרת אנרגית הרייקי.

בעיות הבריאות בגוף הפיזי על פי הרייקי:

הגוף הפיזי הינו המבנה מוצק (החומר), שאנו מכירים ורואים. גוף זה הינו הבסיס החומרי המאפשר את קיומנו. הבעיות בכל שאר הגופים (אטרי, אסטרלי, והקארמטי) באות תמיד לידי ביטוי בגוף הפיזי והן  מחלישות את הגוף ואף גורמות לבעיות הבריאות בו.

אם אני לומד רייקי, האם אני יכול לטפל בעצמי ובקרובים שלי?

רוב האנשים אשר מבקשים ללמוד רייקי, עושים זאת בראש ובראשונה על מנת לטפל בעצמם ובאנשים הקרובים אליהם.

כאשר לומדים את אנרגיית הרייקי, האנרגיה נכנסת לגוף ומשנה את האדם ומשפיעה על הגופים האנרגטיים השונים. הגוף עובר תהליך של ניקוי וכן מתחיל לדחות רעלים.  ככל שחוש הטעם של המטופל משתנה, ישנם עדויות רבות יותר של הצלחות של הטיפול. ההצלחות של הטיפולים כוללים עדויות על אנשים אשר למדו רייקי והפסיקו לעשן, נשים שלא הצליחו זמן רב להיכנס להריון הצליחו להרות ואנשים רבים הצליחו להגיע לכדי שינויים בהרגלי התזונה שלהם בעקבות דחייה של מאכלים לא בריאים בעקבות לימודי רייקי.

לפרטים נוספים על לימודי רייקי

צלצל עכשיו: 054-770-1538

רמות הלימוד של הרייקי המסורתי בשיטת אוסואי:

לימודי הרייקי מתחלקים ל-3 רמות כאשר כל רמה מעניקה נדבך נוסף לאנרגיית הרייקי ככלי טיפולי, תרפיוטי ומעצים. כל שלב בלימודי הרייקי ובטיפול ברייקי מכשיר ומחזק את יכולות המטפל לטיפול מעמיק ומלא יותר בשלבים הבאים.

דרגת רייקי 1:

שלב זה מתמקד בגוף הפיזי.
תלמידים שעברו חניכה לרייקי 1, רשאים לטפל באחרים בנוסף לעצמם כמובן.
אין סמלים ברמה זו.

דרגת רייקי 2:

שלב זה מתמקד בנוסף לגוף הפיזי, בריפוי נפשי ריגשי עמוק.
ברמה זו התלמידים עוברים חניכה להרחבת ערוץ הרייקי ומקבלים 3 סמלי רייקי להעצמת הטיפול.

דרגת רייקי 3 – רייקי מסטאר:

ברמה זו התלמידים עוברים חניכה להרחבת ערוץ הרייקי ופתיחת ערוץ השפע.
מקבלים 2 סמלי רייקי נוספים להעצמת הטיפול.

לשחרר את המחסומים בקורס תטא הילינג

הגוף הקארמטי:

הגוף הקארמטי, הינו גוף אנרגטי הנמצא בתוך ההילה לאורך הגוף ומצד שמאל שלנו. גוף זה אחראי על הקארמה, זאת אומרת אחראי על התוצאות המעשיות, גוף זה סוחב גם את הקראמה וגם תיקונים מגלגולים קודמים.

איך לזכור חלומות

הגוף האסטרלי:

הגוף האסטרלי, גוף קטן אנרגטי ומואר הנמצא מעל ראשנו. גוף זה מתנתק מהגוף הפיזי בזמן שינה ופורק את הידע והחוויות שעברנו באותו יום ומנקה את עצמו בכדי לאפשר לנו להתחיל את היום מחדש בלי מטענים.

אקסס בארס לחיות חיים ללא מחסומים

הגוף הפיזי וגווף האטרי:

טיפול על הגוהגוף האטרי מקיף את הגוף הפיזי ומגיע למרחק של 12 סנטימטר מהגוף, מדובר בגוף אנרגטי עם אנרגיות דחוסות מאוד. ניתן אף למדוד טמפרטורה שונה בתוך הגוף האטרי ולראותו בקלות. הגוף האטרי עוטף לא רק את גופנו החיצוני אלה כל איבר ואיבר בגופנו בנפרד. גוף זה מהווה את השבלונה של כל הגוף וכל האיברים (בדומה לתורת האידיאות של אפלטון)

רייקי – שיטת טיפול אנרגטי
5 (100%) 1 vote